• 02637850400
 • البرز، ماهدشت، شهرک صنعتی ماهدشت خیابان هفتم جنوبی ، پلاک 23

گریتینگ گالوانیزه چیست؛ انواع، کاربرد، قیمت و خرید

گریتینگ گالوانیزه چیست؛ انواع، کاربرد، قیمت و خرید

گریتینگ گالوانیزه چیست؛ انواع، کاربرد، قیمت و خرید

گریتینگ گالوانیزه، متشکل از صفحات مشبک فولادی است که از تسمه یا میلگرد ساخته شده و به منظور افزایش مقاومت، با پوشش روی محافظت می‌شود. این نوع فلز مشبک به صورت شبکه‌هایی با فواصل یکسان کنار هم قرار گرفته و در مکان‌های مختلف قابل استفاده است. محصولات گریتینگ، با انواع مختلف از جمله فلزی، فایبرگلاس، گالوانیزه و کامپوزیت بیشترین کاربرد را در صنایع مختلفی دارند. گریتینگ گالوانیزه به عنوان یکی از پرکاربردترین انواع گریتینگ شناخته می‌شود و دلیل این محبوبیت، مقاومت فراوان آن است.

گریتینگ گالوانیزه چیست چه مزایایی دارد؟

تولیدکنندگان گریتینگ با هدف افزایش مقاومت آن، اقدام به گالوانیزه کردن آن می‌کنند. این عملیات گالوانیزاسیون یا پوشش‌دهی فولاد، به دو روش متداول انجام می‌شود. روش گالوانیزه گرم، یک روش رایج است که به منظور افزایش مقاومت گریتینگ در برابر رطوبت محیطی و خوردگی اجرا می‌شود. به عبارت دیگر، گالوانیزاسیون به منظور حفاظت از گریتینگ در برابر تأثیرات مختلف آب‌و‌هوایی و فیزیکی اجرا می‌شود.

لازم به ذکر است، زمانی که گریتینگ با گالوانیزه گرم پوشانده می‌شود، نه تنها مقاومت آن افزایش می‌یابد بلکه ظاهر آن نیز بهبود پیدا می‌کند. به همین دلیل، گریتینگ گالوانیزه به عنوان انتخاب مناسبی در پروژه‌های مرتبط با دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از آنجا که گریتینگ گالوانیزه و گریتینگ فلزی به‌خاطر هزینه مناسب محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند، این محصولات به عنوان پرطرفدارترین گزینه‌ها در زمینه گریتینگ شناخته می‌شوند. پوشش گالوانیزه گرم نیز به عنوان یکی از پوشش‌های با دوام و کاربردی در اکثر محیط‌ها و صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از مهم‌ترین کاربردهای شبکه فلزی گالوانیزه می‌توان به پوشش کف و دیوار، ساخت پله، پل، سقف، نرده، کانال‌های آب و فاضلاب، پلتفرم‌های صنعتی، مخازن و محفظه‌های فلزی و محوطه‌های ورزشی و تفریحی اشاره کرد. سازه‌های مشبک گالوانیزه شده به‌خاطر مزیت‌های فراوانی مانند مقاومت، سبکی، زیبایی و اقتصادی بودن، یکی از محبوب‌ترین سازه‌های فلزی در جهان هستند.

قیمت گریتینگ گالوانیزه

همانطور که گفته شد، این نوع ورق‌های فلزی به‌خاطر قیمت مقرون به‌صرفه‌ای که نسبت به امکاناتشان دارند، محبوبیت زیادی در صنعت پیدا کرده‌اند. قیمت گریتینگ گالوانیزه شده بر اساس وزن و متراژ کار تعیین می‌شود. وقتی مشتری گریتینگ را به صورت سفارشی خریداری می‌کند، قیمت فروش آن بر اساس وزن و به صورت کیلویی مشخص خواهد شد. همچنین زمانی که گریتینگ برای پوشش کانال هدایت آب استفاده می‌شود، قیمت فروش گریتینگ بر اساس طول پروژه تعیین می‌شود.

خرید گریتینگ گالوانیزه

پیش از سفارش خرید گریتینگ گالوانیزه در تهران و البرز، مشخصات فنی این محصول را به‌خوبی مورد بررسی قرار دهید. شما باید اطلاعات کاملی درباره گریتینگ، به ویژه وزن و اطلاعات فنی آن داشته باشید. با توجه به نیاز خود، حتما به نوع گریتینگ مورد نظر توجه داشته باشید. چرا که گریتینگ در انواع مختلفی شامل تسمه در تسمه، تسمه در نیم تسمه یا میلگردی تولید می‌شود. همچنین ارتفاع تسمه گریتینگ و وزن محصول را هم بررسی کنید.

گریتینگ گالوانیزه به عنوان یکی از مقاوم‌ترین انواع گریتینگ شناخته می‌شود و دلیل این مقاومت، استفاده از پوششی با استقامت بالا در آن است. زمانی که گریتینگ فلزی با پوشش گالوانیزه پوشیده می‌شود و عمل گالوانیزاسیون روی آن اجرا می‌شود، مقاومت آن به قدری افزایش پیدا می‌کند که در برابر هر گونه زدگی و خوردگی حفاظت می‌شود و شکل اصلی خود را حفظ می‌کند. به همین دلیل، این محصول از تقاضای فراوانی برخوردار است و بیشترین سفارشات گریتینگ به نوع گالوانیزه مرتبط می‌شود. بیشترین کاربرد این محصول در کانال‌های آب یا همان گاتر است.

خرید گریتینگ گالوانیزه در تهران و البرز

لازم به ذکر است که قیمت گریتینگ با توجه به نوع، وزن، رابط گریتینگ و عوامل دیگر محاسبه خواهد شد. علاوه بر این، حجم عرضه و تقاضا و قیمت تأمین مواد اولیه نیز در نوسانات قیمت این قطعه فلزی مؤثر خواهد بود.

اگر در استان تهران یا البرز سکونت دارید یا پروژه شما در یکی از این دو استان اجرا می‌شود، جهت اطلاع از قیمت گریتینگ گالوانیزه یا اطلاع از مشخصات فنی محصولات ارکان متاع، با شماره تلفن 02637850400 تماس حاصل فرمایید یا از طریق فرم زیر برای ما پیام بگذارید.

  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دسته بندی مقالات


  آخرین پروژه ها


  تصفیه خانه فاضلات شهر تهران
  تصفیه خانه فاضلات شهر تهران
  پروژه فم سنگان
  پروژه فم سنگان
  پروژه فولاد خراسان
  پروژه فولاد خراسان
  پروژه مجتمع شهید مدرس رباط کریم
  پروژه مجتمع شهید مدرس رباط کریم
  پروژه شهرک دارویی برکت
  پروژه شهرک دارویی برکت
  پروژه تصفیه خانه رشت
  پروژه تصفیه خانه رشت

  برچسب ها


  تبلیغات